نمایندگی:شیراز
1396/08/09 09:11:38
اخبار بافت تاریخی و بافت فرسوده معمولی
تعداد بازدید کنندگان :500
۲۶ طرح سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی شیراز افتتاح می‌شود

شهردار بافت تاریخی و فرهنگی شیراز از افتتاح ۲۶ طرح سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی و فرهنگی این کلان‌شهر به عنوان یکی از مراکز توریستی و گردشگری ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان و به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، هادی شه‌دوست شیرازی امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید انجمن صنفی انبوه‌سازان از بافت تاریخی و فرهنگی شیراز، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون، چهار طرح سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی شیراز به بهره‌برداری رسیده که تا پایان سال 96 نیز 26 طرح دیگر به بهره‌برداری می‌‌رسد.

وی با بیان اینکه برای سال آینده نیز اجرای 35 طرح سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در زمینه اقامتی، گردشگری، رفاهی، ساخت زائرسرا و تجاری بوده و آماده حمایت از سرمایه‌گذاران و ارائه تسهیلات ویژه به آنان هستیم.

شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی شیراز گفت: امروز زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه قدیمی از شیراز فراهم است و معتقدیم باید با یک برنامه ریزی به دنبال احیاء آن باشیم.

شه‌دوست با بیان اینکه به دنبال احیاء مسیرها و محورهای گردشگری و تاریخی شیراز هستیم و  در این زمینه تعدادی از طرح‌ها آغاز و تعدادی دیگر نیز در سال آینده آغاز می‌شود بیان کرد: معتقدیم امروز دیگر آپارتمان‌سازی و سرمایه‌گذاری در شمال و شمال غرب  پاسخ نمی‌دهد و سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی شیراز است که رونق به همراه دارد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه با انبوه‌سازان و بازدید آنان از بافت تاریخی شیراز تصریح کرد: در پی این بازدید و معرفی ظرفیت‌های موجود در بافت تاریخی برخی از انبوه‌سازان برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کردند که امیدواریم این مهم محقق شود.

شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی شیراز بیان کرد: شهرداری آماده ارائه تسهیلات مناسب به انبوه‌سازان است و در این زمینه نیز یک لایحه پیشنهادی برای تسهیل‌سازی به شورای اسلامی شهر شیراز ارائه شده است.

شه‌دوست همچنین به اجرای طرح‌های عمرامی در بافت تارخی شیراز اشاره کرد و گفت: در این منطقه اجرای گذرگاه‌های مختلف تعریف شده که شامل گذر زند، گذر حمام و مسجد وکیل، گذر سیدذوالفقار ، گذر بازاچه فیل و گذر بغیری‌ها است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح گذر امامزاده ابراهیم حد فاصل سیبویه تا حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) نیز در برنامه است تا با اجرای آن راه دسترسی به این آستان مقدس فراهم شود.

شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی شیراز همچنین از فضاسازی شهری حد فاصل سه راه احمدی تا حرم مطهر حضرت احمدبن‌موسی(ع) خبرداد و افزود: این طرح نیز در حال اجرا است و با فضاسازی شهری مناسب در آینده‌ای نزدیک یک مبلمان شهری مناسب در اختیار زائران سومین حرم اهل بیت(ع) قرار می‌گیرد.

ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر