نمایندگی:شیراز
1399/05/26 13:03:12
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :224
حضور رییس سازمان در جلسه انجمن دوستی ایران-روسیه به ریاست استاندار فارس

حضور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و نماینده شورای مرکزی در دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی ساختمان و روابط بین الملل ( مهندس سیف زاده )  در جلسه انجمن دوستی ایران و روسیه با حضور استاندار محترم فارس و مقامات ارشد دستگاه های اجرایی استان در تاریخ 1399/05/25

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس ، پیرو دعوت استانداری فارس از آقای مهندس سیف زاده ،  جلسه ای در تاریخ 1399/05/25 به ریاست استاندار محترم فارس ( آقای دکتر عنایت الله رحیمی ) ، معاونین ایشان و رؤسای دستگاه های اجرایی مرتبط در سطح استان و همچنین اعضای انجمن دوستی ایران و روسیه در سالن جلسات استانداری فارس برگزار شد.

در این جلسه که با هدف تحکیم و گسترش مراودات تجاری ، خدمات فنی و مهندسی ، هنری - فرهنگی و اقتصادی  برگزار شد پس از ارائه گزارش اعضای انجمن ایران و روسیه حاضرین به بیان پیشنهادات خود پرداختند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و نماینده شورای مرکزی در دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی ساختمان و روابط بین الملل نیز با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان یکی از تأثیر گذارترین سازمان ها در شکوفایی اقتصاد و صنعت و ارتقای کیفیت ساخت بوده و بدیهی است ارائه خـدمات فنـی  و مهندسـی مطلوب همواره یکـی از ستونهای اصلی توسعه اقتصادی کشورها  محسوب می شود گفت : خوشبختانه با حمایت هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس موفق شدیم موضوع صادرات خدمات فنی و مهندسی را در سطح کشور از طریق شورای مرکزی تسری دهیم و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با تکیه بر توانمندی ، تخصص و تجربه اعضای خود آماده همکاری در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی می باشد . مهندس سیف زاده افزود : با توجه به بازاریابی های انجام شده ، امکان ارائه خدمات فنی و مهندسی تاسیسات در کشورهای آسیای میانه فراهم شده است که لازم است در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

در ادامه جلسه نیز نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر توانمندی های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در زمینه صادرات خدمات فنی-مهندسی توصیه نمود تا از پتانسیل های موجود در این سازمان به نحو مطلوب استفاده شود. ایشان با اشاره به اینکه  طبیعتا در زمینه  تولید بعضی محصولات و خدمات دارای  مزیت و برتری هستیم و بعضی محصولات دیگر نیز در سایر نقاط با قیمت تمام شده مناسب تری تهیه می شود این موضوع را بیانگر نیاز کشور به توسعه روابط و اثرگذاری در روابط بین المللی  دانست.  

ایشان در ادامه با بیان اینکه سیاست های کلان کشور در ایجاد و توسعه روابط ایران با سایر کشورها نقش تعیین کننده داشته ، اظهار کرد: خوشبختانه ارتباط با کشور روسیه با  سیاست های عمومی کشور همخوانی دارد.

 استاندار فارس در بخش دیگری از این دیدار به محدودیت های موجود در زمینه توسعه روابط ایران و روسیه اشاره کرد و افزود: رفع ابهامات در زمینه شاخص های صادرات ، تقویت زیرساخت های ریلی و جاده ای ، راه اندازی خط پرواز و تقویت حمل و نقل هوایی و کاهش واسطه ها از مواردی است که به کاهش این محدودیت ها کمک می کند.

    در پایان جلسه نیز برنامه ریزی های لازم جهت تشکیل یک کمیته اجرایی برای پیگیری نشست ها و تصمیمات اتخاذ شده و  به دست آمدن نتایج عملیاتی انجام گردید.


 

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر