نمایندگی:شیراز
1397/12/08 14:07:25
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :624
جلسه هیات رئیسه سازمان و شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت روز مهندسی (صحن شورا)

 

گزارش جلسه هیات رئیسه سازمان و شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت روز مهندسی (صحن علنی شورای شهر )

 

به گزارش روابط عمومی سازمان ؛ پیرو دعوت شورای اسلامی شهر شیراز از سازمان نظام مهندسی ؛  هیات رئیسه سازمان در  جلسه تاریخ 6/12/97 در صحن شورای شهرحضور پیدا کرد و به  ارائه گزارش پرداخت  .

این جلسه با حضور اعضاء شورای اسلامی شهر شیراز، شهردار شیراز ، معاونین شهردار ، اصحاب رسانه و ... در صحن علی شورای شهر برگزار شد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اقتصاد صنایع ساختمانی را بزرگترین درصد مربوط به اقتصاد کشورهای توسعه یافته خواند و  ارتباط مستقیم با اشتغال، ارزش افزوده و . .. منجر می شود .

ایشان با اشاره به تصویب قوانین نظام مهندسی به توضیح بندهایی از پرداخت و  این قوانین را  بسیار مترقی خواند ، قوانینی مثل :

  1. تقویت و توسعه فرهنگ و ارزش های اسلامی در معماری و شهرسازی
  2. تنسیق امور حرفه های فنی و مهندسی
  3. تامین موجبات رشد و اعتلای مهندسی کشور
  4. ترویج اصول معماری و شهرسازی و رشد آگاهی عمومی

سیف زاده همچنین به توصیف ساختار مهندسی کشور پرداخت و فرایند تبدیل فارغ التحصیلان رشته های مهندسی را تا زمان اخذ پروانه اشتغال توضیح داد و خاطر نشان کرد : سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای تقویت مهندسان در این مسیر پیشنهادی را به وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجرای طرح کار آموزی مهندسان ارائه نموده که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس بعنوان استان پایلوت در حال اجرای این طرح می باشد. ایشان همچنین به اهمیت بحث  ایمنی در مقررات ملی ساختمان اشاره کرد و و با تأکید بر توجه به  ایمنی ساختمانها جهت استفاده بهره برداران از ساختمان آن را یکی از الزامان طراحی ، نظارت و اجرا خواند.

رئیس سازمان همچنین توجه به آسایش و بهداشت ساختمان را از دیگر مسائل مهم خواند و توجه به تاسیسات را پس از بهره برداری با اهمیت دانست.

سیف زاده برنامه ریزی را از مهم ترین دستاوردهای  هیات مدیره دوره هشتم دانست و تعامل با دستگاه های اجرایی ، نظیراستانداری ، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری و شورای شهر را بسیار با اهمیت عنوان کرد و توجه به حقوق شهروندان را حیاتی خواند و از آمادگی کامل سازمان تظام مهندسی جهت شفاف سازی اقدامات این سازمان سخن گفت و از دعوت و تعامل مثبت و سازنده شورای اسلامی شهر شیراز و سازمان نظام مهندسی تشکر کرد.

 

  
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر