نمایندگی:شیراز
1400/12/19 12:10:33
هیئت مدیره بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :451
دیدار فعالان اقتصادی کشور عمان با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان اس

دیدار فعالان اقتصادی کشور عمان با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

 

جمعی از اعضای هیأت بازرگانی و ساختمانی اتاق بازرگانی عمان در دیدار با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در تاریخ 1400/12/17 ، درخصوص راهکارها و ظرفیت های طرفین با هدف گسترش و انتقال خدمات فنی و مهندسی به کشور عمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، دکتر علیرضا زارع، عضو هیات مدیره در جمع اعضای هیأت عمانی گفت: کشور عمان به دلیل داشتن ثبات سیاسی و اقتصادی و مراودات خوب با ایران، یکی از جذابترین مقصدهای تجاری و صادراتی جهت انتقال دانش خدمات فنی مهندسی است.

وی افزود: شرکت های مهندسی در استان فارس از توانمندی بالایی برخوردار هستند و درحال حاضر در استانداری پیش نویس تفاهم نامه ای به منظور افزایش مراودات و همکاری های مشترک دو کشور در حال تدوین است.

زارع همچنین گفت: استان فارس آمادگی دارد تا در خصوص صادرات مصالح و تجهیزات ساختمانی با کشور عمان همکاری کند.

در این جلسه مهندس ستار خورشیدی، عضو هیأت مدیره اظهار کرد: آقای دکتر زوربخش رئیس سازمان به دلیل لزوم حضور در جلسه رؤسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور در تهران ، از بنده خواستند خدمت شما عرض سلام و خوش آمد داشته باشم. خوشبختانه از گذشته قرابت زیادی بین دولت و ملت هر دو کشور وجود داشته و باعث خرسندی است که این ارتباط روز به روز قوی تر شود.

خورشیدی افزود: سازمان نظام مهندسی استان فارس از سازمان های بزرگ مردم نهاد درکشور محسوب می شود و ساختار جدید این سازمان از 26 سال پیش شکل گرفته است.

وی در ادامه گفت: سازمان نظام مهندس ساختمان از پتانسیل های بالایی در بحث ساختمان برخوردار است و امید است که این موضوع موجب نزدیکی بیشتر دو کشور ایران و عمان شود.

مهندس سعید جعفرزاده نایب رئیس دوم سازمان نیز به اعضای هیأت عمانی خیرمقدم گفت و حضور ایشان را در استان فارس نوید بخش ارتباط بیشتر دو کشور دانست.

مهندس یاسر پوست فروش فرد عضو هیأت مدیره سازمان نیز در این دیدار گفت: ارتباط فرهنگی و دوستی از سالیان قبل بین دو کشور وجود داشته است به گونه ای که در سالیان دور سیبویه، یکی از دانشمندان بزرگ صرف و نحو عربی در شیراز می زیسته وهم اکنون بارگاه این دانشمند بزرگ در بافت تاریخی شیراز مورد بازدید گردشگران است.

پوست فروش فرد همچنین گفت: در سال های گذشته جلساتی با وزارت فرهنگ قطر داشته ایم که موجب سرمایه گذاری های خوبی در شیراز شد.

وی با اشاره به امکانات گردشگری در بافت تاریخی شیراز گفت: در بافت تاریخی، هتل های تاریخی وجود دارد که در تمام طول سال مورد استفاده گردشگران است و مسافران کشور دوست و برادر عمان می توانند برای اقامت خود اوقات خوشی را در این هتل ها سپری کنند.

پوست فروش فرد ابراز امیدواری کرد که در خصوص رشته های هفت گانه ساختمان و بحث مرمت و محیط زیست ارتباط گسترده تری میان دو کشور ایجاد شود.

در این دیدار مهندس مهرداد خواجه پور، دبیر هیأت رئیسه سازمان با اشاره به پیشینه غنی تاریخی، فرهنگی و هنری شهر شیراز گفت: شیراز دارای پتانسیل دانشگاهی و حرفه ای بسیار قوی و خوبی است که می تواند کمک موثری در پیشبرد امور مهندسی در کشور عمان باشد.

خواجه پور در ادامه گفت: با توجه به فعالیت سازمان در حرفه های مرتبط با بحث ساختمان، این امکان وجود دارد که این سازمان در حوزه ساخت و ساز به کشور عمان یاری رساند.

وی تأکید کرد که با توجه به توانمندی موجود در حوزه ساختمان، سازمان می تواند در انتقال متخصص به کشور عمان در بخش های نظارت، طراحی و اجرای ساختمان نقش موثری را ایفا نماید.

خواجه پور همچنین اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس تعامل و ارتباط تنگاتنگی با حوزه دانشگاهی دارد، لذا این سازمان می تواند در بحث آموزش حرفه ای و دانشگاهی و انتقال ایده های خلاقانه با کشور عمان همکاری کند.

مهندس محمدرضا نعمتی عضو هیأت مدیره سازمان ضمن خوش آمدگویی به اعضای هیأت عمانی، وجود امکانات پیشرفته نقشه برداری در استان را نقطه قوتی برای ارتباط بیشتر دو کشور برشمرد و تأکید کرد آمادگی لازم برای این همکاری فراهم است.  

عضو هیأت بازرگانی و ساختمانی اتاق بازرگانی عمان نیز با ابراز خرسندی از دیدار با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس گفت:

در کشور متبوع وی عمان، مناطق اقتصادی جدیدی احداث شده است و تمام امکانات لازم برای متقاضیان به فعالیت در آن کشور مهیا است.

وی افزود به دلیل کمبود دفاتر مهندسی در کشورعمان، این کشور به خدمات نوین در تمامی رشته های مهندسی ساختمان نیازمند است.

ایشان ضمن دعوت از مهندسان استان فارس برای فعالیت در کشور عمان گفت: شهر شیراز در امر مهندسی به اوج خود رسیده است، حال آنکه کشور عمان تازه در ابتدای راه قرار دارد و در مسیر پیشرفت در این زمینه است.

رئیس اتاق بازرگانی استان باطنه جنوبی عمان ابراز امیدواری کرد که علاوه بر همکاری طرفین در حوزه حرفه مهندسی، اقدام خوبی نیز در بحث آموزش دانشجویان صورت گیرد.

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر