نمایندگی:شیراز
1401/06/16 12:12:01
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :289
دبیر هیات مدیره در جریان بازدید از پروژه های اقدام ملی مسکن صدرا و استان

در جریان بازدید دبیر هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس از  پروژه های اقدام ملی و در حال ساخت استان مطرح شد

ضرورت رعایت مقررات ملی ساختمان و استفاده کامل از خدمات مهندسی در چرخه ساخت و ساز

کارگاه های آموزشی در پروژه های طرح اقدام ملی مسکن برگزار می شود

 دبیر هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس از دفاتر نمایندگی جهرم و صدرا و تعدادی از پروژههای طرح اقدام ملی در این شهرها بازدید کرد .

مهرداد خواجه پور در جریان بازدید از این دفاتر که به اتفاق مدیر خدمات مهندسی سازمان انجام شد ،  روند انجام امور اداری ، نحوه ارائه خدمات مهندسی و روند بازبینی نقشهها ، شیوه بایگانی اسناد و مدارک فنی را  بررسی و پیشنهادهای اصلاحی لازم در این زمینه را ارائه کرد .

وی همچنین از پروژههای طرح اقدام ملی بازید کرد و گفت : با همکاری و همراهی اداره کل راه و شهرسازی استان ، کارگاه آموزشی در یکی از پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در شهر صدرا و بعد از آن نیز در سایر شهرهای استان برگزار خواهد شد ؛ در این کارگاهها به تمام عوامل اجرایی شامل مدیر پروژه ، ناظران و سراکیپ های اجرایی ، اصول لازم فنی و تجارب حاصل از عدم رعایت مقررات ملی ساختمان یادآوری خواهد شد .

 دبیر هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس خاطرنشان کرد : طبق ماده ۱۵ قانون نظام مهندسی ، ارتقاء دانش فنی و افزایش کیفیت کار شاغلان در این حرفه از جمله وظایف قانونی هیئت مدیره است .

 خواجه پور با عنوان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس تمام توان خود را در خصوص آموزش عوامل اجرایی و افزایش سطح دانش آنان به کار خواهد گرفت ، عنوان کرد : آموزشهای مذکور  پیرامون موارد موثر و کاربردی در اجرای ساختمان ، با توجه به آسیب شناسی های انجام شده خواهد بود .

وی در ادامه رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان ، استفاده کامل از خدمات مهندسی و کارگران ماهر ساختمانی را برای  ارتقاء کیفیت ساخت و ساز ضروری دانست .

 دبیر هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس در ادامه به وجود گسلهای متعدد در فارس  و شرایط ویژه این استان از حیث فراوانی زلزلهها گفت : فارس جزو چند استان اول زلزلهخیز کشور است ؛  پتاتسیل بالای لرزهخیزی این استان و ضرورت تأمین امنیت بهرهبرداران ، ضرورت رعایت مقررات ملی ساختمان و مصالح ساختمانی استاندارد را دو چندان میکند .

 خواجه پور حضور مهندسان ذی صلاح در چرخه اجرای ساختمان و استفاده از خدمات مهندسان ناظر ، استفاده کامل از خدمات مهندسی و کارگران ماهر ساختمانی ، به کارگیری مصالح ساختمانی استاندارد ، افزایش نظارت ها از سوی دستگاههای متولی شامل مراجع صدور پروانه ، از جمله شهرداری ، سازمان های نظام مهندسی ساختمان و ادارات کل راه و شهرسازی سازی را از جمله الزامات مهم برای ارتقای کیفیت ساخت و ساز عنوان کرد .  

 

وی خاطرنشان کرد : برای داشتن بناهای ایمن و حفظ امنیت و رفاه بهره برداران و جلوگیری از هدر رفت سرمایه های مالی و جانی ، باید تمام فرایندهای ساخت و ساز شامل مطالعات اولیه ، جانمایی ، طراحی ، اجرا و نگهداری ساختمان در طول یکدیگر عملیاتی شوند و تنها در این صورت است که می توانیم ساختمان های با کیفیت داشته باشیم .

 دبیر هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس خاطر نشان کرد : با توجه به حادثه خیز بودن و سابقه وقوع بلایای طبیعی در استان فارس ،  طراحی ساختمان ها باید متناسب با بوم استان و با در نظر گرفتن ضوابط شهرسازی و معماری و نیز با رعایت حرائم گسل ها و مسیل ها انجام شود .

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر