نمایندگی:شیراز
1400/10/04 09:33:39
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :662
مصاحبه با ریاست سازمان و تبیین برنامه ها و اهداف هیات مدیره دوره نهم

مصاحبه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در خصوص تبیین خط مشی و اهم برنامه های هیأت مدیره دوره نهم

 

دکتر مجتبی زوربخش ؛ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس طی مصاحبه ای با واحد روابط عمومی سازمان به بیان اولویت ها و برنامه های هیأت مدیره دوره نهم پرداخت .

ایشان در گفت و گو با واحد روابط عمومی ، با اشاره به اولویت های هیأت مدیره دوره نهم ، بحث اعتماد سازی و ارائه شفاف اطلاعات به اعضای سازمان در تمامی زمینه ها را یکی از ضروری ترین کارهای سازمان نظام مهندسی استان فارس عنوان کرد و افزود، اگر ما معتقد به شفاف سازی در عملکرد باشیم، قادر خواهیم بود انگیزه بیشتری را به کالبد جامعه مهندسی استان تزریق کرده و از این طریق در تحقق اهداف سازمان موفق تر عمل کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس خاطرنشان کرد، بزرگترین پشتوانه هر سازمانی، اعضای آن سازمان می باشند و شفاف سازی در عملکرد به معنای به اشتراک گذاشتن و مشمول ساختن اعضا در جریان شرایط و کارکردهای سازمان است، این اشتراک گذاری باعث می شود اعضا به عملکرد و موفقیت سازمان به طور ویژه توجه نشان دهند که این امر اعتماد و حمایت های بیشتر آنان به این مجموعه را در پی خواهد داشت .

دکتر زوربخش در ادامه به ضرورت واقعی نمودن تعرفه و افزایش حق الزحمه خدمات مهندسی اشاره و اظهار کرد : این تعرفه نسبت چندانی با تورم و هزینه های واقعی عملیات عمرانی ندارد.

با وجود افزایش چشمگیر قیمت مسکن طی سالیان اخیر ، تعرفه خدمات مهندسی تغییر چندانی نداشته و با واقیعت های اقتصادی موجود در جامعه همخوانی ندارد .

ایشان واقعی نبودن تعرفه خدمات مهندسی را باعث ایجاد نارضایتی در جامعه مهندسی دانست و گفت : تعیین عادلانه و منصفانه تعرفه خدمات مهندسی به منظور ارتقا و اعتلای جایگاه مهندسان و بهبود وضعیت معیشتی آنها ضروری و مورد تأکید هیأت مدیره دوره نهم است .

وی خاطر نشان کرد : بهره مندی از خدمات مهندسی، ضامن کیفیت ساختمان ها به عنوان  مهمترین سرمایه های مادی و معنوی بهره برداران است .

رییس سازمان  نظام مهندسی ساختمان فارس در ادامه یکی دیگر از اولویت های هیأت مدیره دوره نهم را ارتقای شأن و جایگاه سازمان و مهندسان نظام مهندسی ساختمان استان فارس برشمرد و گفت : یقیناً ارتقای شأن و منزلت اعضا، با مسئولیت پذیری، تخصص، تجربه و تعهد میسر خواهد شد .

دکتر زوربخش تأکید نمود، جایگاه سازمان نظام مهندسی ، به کیفیت عملکرد مهندسان و اعضای سازمان وابسته است ؛ برخورد حرفه ای اعضای سازمان و صاحبان تخصص و صلاحیت با مخاطبان و متقاضیان خدمات مهندسی باعث ارتقای شأن و جایگاه سازمان و مهندسان این حوزه در جامعه خواهد شد . وی تقویت جایگاه سازمان نظام مهندسی به عنوان تخصصی ترین تشکل در حوزه ساختمان با دارا بودن ظرفیت های منحصر به فرد را ضروری دانست و گفت : این مهم با بهبود ساختار و سیاست های منطبق بر قانون و آئین نامه های اجرایی نظام مهندسی و کنترل ساختمان و در سایه کمک و همفکری افراد دلسوز و متخصص ممکن خواهد شد

رئیس سازمان در خاتمه ، رعایت اخلاق حرفهای در سازمان و در تمامی فرایندهای ساخت و ساز و همچتین آموزش و  به روز کردن اطلاعات مهندسان حوزه ساختمان را یکی دیگر از اولویت های هیأت مدیره دوره نهم برشمرد.

شایان ذکر است جلسه هیأت مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با دستور جلسه انتخاب اعضای هیأت رئیسه، در 16 آذر ماه 1400 در محل سازمان برگزار شد.
به گزارش واحد روابط عمومی ، در این جلسه مطابق ماده ۱۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و‌ همچنین ماده ۷۱ آیین نامه اجرایی آن ، انتخابات هیات رئیسه، با حضور تمامی اعضای هیأت مدیره سازمان برگزار شد که نتایج آن بدین شرح است :


 

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر