نمایندگی:شیراز
1399/02/14 08:45:13
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :177
گزارشی از اقدامات کمیته مدیریت بحران بیماری کرونا ( دفتر ویژه نمایندگی لارستان )

گزارشی ازاقدامات کمیته مدیریت بحران بیماری کرونا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس (دفتر ویژه نمایندگی شهرستان لارستان )1399/02/14

به گزارش روابط عمومی سازمان و به نقل از دفتر نمایندگی لار با شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از این بیماری ، اقداماتی شامل شیفت بندی پرسنل ، دورکاری و همچنین جلوگیری از تجمع و ورود ارباب رجوع و مهندسین به دفتر نمایندگی انجام گردید. ضدعفونی کردن مداوم سطوح و محیط کار و همچنین الزام به استفاده از دستکش و ماسک جهت پرسنل از دیگر اقدامات انجام شده بود . همچنین به جهت کاهش مراجعات ارباب رجوع و مالکین به دفتر نمایندگی اقدامات انجام شده جهت واحدهای مختلف به شرح زیر می باشد :

 واحد دبیرخانه و اداری :

در خصوص خدمات الكترونيكي واحد دبیرخانه دفتر نمايندگي از طريق شبكه اتوماسيون فرزين با شهرداري هاي تابعه در ارتباط بوده و فرم هاي مربوطه را از اين طريق به هشت شهرداری تابعه ارسال مي نمايند .

درخصوص دريافت نامه و فرم ها از مهندسين ، از طریق فضای مجازی شماره واتساپ کارمند واحد دبیرخانه و همچنین ايميلي را جهت دريافت اين فرم ها معرفي و در كانال دفتر نمايندگي نظام مهندسي به اعضا اعلام گرديده است .

جهت پیگیری نامه ها نیز شماره همراه به مهندسین اعلام گردیده تا نیاز به مراجعه حضوری به دفتر نمایندکی نباشد .

در خصوص انجام امورات اداری و سوالات مهندسین در خصوص صدور ، تمدید و ارتقا پروانه اشتغال و یا پروانه دفاتر طراحی نیز از طریق شبکه اجتماعی واتساپ و تلفن همراه پاسخگوی مهندسین بوده و مراجعات حضوری را کاهش داده ایم .

اخبار و اطلاعیه های مورد نیاز مهندسین نیز از طریق سرویس پیام و همچنین کانال واتساپ نظام مهندسی لارستان به اطلاع مهندسین رسانده می شود .

 

اقدامات انجام شده واحد بازبینی :

اقدامات که در واقع از آبان  ماه ۹۶ شروع گردیده است

ایجاد کاربری در سامانه اتوماسیون جهت کلیه شهرداری های تابعه شهرداری

ارسال فایل های معماری به همراه دستور نقشه از سامانه اتوماسیون و ارسال جوابیه نهایی به همراه نقشه تایید شده از همین طریق

اعلام ایراد و یا فایل های نهایی تایید شده جهت اقدام طراحان از طریق پیام رسان سروش و یا ایمیل . شایان ذکر است پیگیری جهت آگاهی از روند نقشه ها نیز توسط طراحان از طریق فضای مجازی اعلام شده به طراحان صورت می پذیرد

ارسال فایل های سازه و تأسیسات توسط شخص طراح از طریق فضای مجازی و اعلام نتیجه به آنان از همین طریق

در خصوص واحد تفکیک آپارتمان فقط تحویل اولیه مدارک توسط متقاضیان صورت می گیرد مابقی به صورت غیرحضوری صورت می پذیرد

تخصیص خط تلفن همراه و اعلام به مالکین و طراحان جهت پیگیری ها

 اقدامات واحد مالی اداری :

ارسال مبلغ نظارت پروژه ها به طراحان از طریق اس ام اس

دریافت رسید واریز از طریق پیام رسان واتساپ

امکان پرداخت غیر حضوری فیش های ۵درصد طراحی و صد در صد نظارت از طریق همراه بانک توسط شناسه پرداخت و شماره شبای حساب

اعلام شماره تلفن همراه جهت پیگیری و سوالات مربوطه و پیامرسان واتساپ جهت ارسال یا دریافت فرم مهندسین

واحد کنترل مضاعف  :

۱-ارسال درخواست بازدید برای ساختمان هایی که در شهرهای (اوز ، جوم،  بیرم ، بنارویه ، عمادشهر )قرار دارند به علت بعد مسافت ناظرین محترم تصویر مدارک مربوط به( درخواست)  هر مرحله از ساختمان را از طریق پیام رسان سروش به شماره ۰۹۱۶۴۹۴۲۳۱۲ و یا  ایمیل واحد کنترل مضاعف به آدرس larnezam.mozaaf@gmail.com ارسال می نمایند.

۲- فرم گزارش کنترل و ارزیابی برای ناظرین کنترل مضاعفی که  درشهر لار حضور نداشتهاند پس از pdf شدن از طریق ایمیل یا پیام رسان سروش ارسال می شود که ایشان پس از دریافت و پرینت فرم مذکور بازدید را انجام داده و به صورت حضوری تحویل دفتر نمایندگی میدهند.

۳- پس از ایجاد شرایط موجود ،جهت عدم شیوع بیماری مسری کرونا تمامی درخواست ها(کلیه شهرها) از طریق پیام رسان سروش و ایمیل ارسال می شود و ناظرین محترم با مسئولیت خود اقدام به بتن ریزی نمودند.

۴- کلیه ناظرین کنترل مضاعف عکس های ایراد و رفع ایرادات مربوط به ساختمان هایی که بازدید کرده اند را از طریق ایمیل یا سروش ارسال مینمایند

 همچنین در اقدامی خداپسندانه و خودجوش مهندسین شهرستان های لارستان و اوز مبلغ 300/000/000 ریال جمع آوری و در قالب بستههای معیشتی به ارزش هر بسته حدود 1/400/000ریال در بین افراد نیازمند به ویژه کارگران روز مزد و آسیب پذیر از شیوع این ویروس اهدا نمودند .

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر