نمایندگی:شیراز
1398/09/11 14:41:38
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :293
جلسه مشترک رییس سازمان با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس98/09/10

برگزاری جلسه مشترک رییس سازمان با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در تاریخ

1398/09/10

------------------------------

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی  ؛ در تاریخ 1398/09/10 به منظور استفاده از ظرفیت های گسترده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در ارائه خدمات خصوصاً  خدمات مهندسی در محل سالن هیات مدیره سازمان برگزار شد.

در ابتدای جلسه رییس سازمان با استناد به بند 12 از ماده 15 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان  که به نقش و همکاری سازمان نظام مهندسی با مراجع استان در هنگام بروز سوانح و بلایای طبیعی اشاره می دارد و همچنین  تعالیم عالیه اسلام و فرهنگ غنی ایرانی در زمینه کمک به همنوعان و آسیب دیدگان در زمان بروز حادثه ، آمادگی سازمان نظام مهندسی را با جمعیت هلال احمر  با توجه به پتانسیل عظیم مهندسین اعلام نمود.

مهندس سیف زاده همچنین ضمن تقدیر از زحمات  سازمان هلال احمر در حوادث اخیر نظیر زلزله کرمانشاه و سیل ، خواستار اخذ نظریات مشورتی و تخصصی  از اعضای سازمان نظام مهندسی در زمان بروز حوادث طبیعی شد.

ایشان ضمن غیر تبلیغاتی و واقعی خواندن خدمات اعضای سازمان ، پیشنهاد ایجاد منطقه امن را قبل از وقوع حادثه و بحران هایی نظیر سیل ، زلزله ، آتش سوزی و ...  را مطرح و آنرا بسیار ضروری و موثر دانست تا در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی امکان اسکان اضطراری و موقت سریعاً فراهم شود.

در ادامه آقای مهندس پور اسدی ( عضو هیات مدیره سازمان ) با اشاره به پتاسیل بیش از 35000 نفر از اعضای سازمان استان فارس ، سوابقی از ارتباطات و نیات کلی سازمان در زمینه ارائه خدمات مهندسی به هموطنان عزیزمان در زمان بروز حادثه اعلام داشتند و گفت : اتحاد وهمدلی سازمان نظام مهندسی و جمعیت هلال احمر کاهش تلفات در کشور را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس ( آقای  حسین درویشی ) نیز ضمن تشکر از تعاملات و همکاری دو سازمان مردم نهاد نظام مهندسی و هلال احمر ،  فعالیت های طرفین را کاملا غیر سیاسی خواند و خواستار روان سازی و حمایت قوانین و مقررات دولتی از سازمان ها در زمان وقوع حوادث شد.

آقای درویشی تاثیرگذارترین اقدامات امدادی را در ساعات اولیه پس از وقوع حادثه توصیف کرد و با توجه به خلع وجود تیم تخصصی ،  پیشنهاد تشکیل تیمی  با حضور مهندسین متخصص عضو سازمان  شد.

در خاتمه مقرر شد کمینه مشترکی متشکل از نمایندگان طرفین  به منظور تدوین تفاهم نامه و آئین نامه ها اجرایی و بهرهمندی از تواناییهای گسترده تخصصی و فنی سازمان  تشکیل و زمینه انعقاد تفاهم نامه همکاری ایجاد شود.

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر