نمایندگی:شیراز
1399/05/19 15:28:43
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :134
برگزاری آیین رونمایی از پوستر جشنواره " خانه دوست کجاست ؟ " 1399/05/16

برگزاری آیین رونمایی از پوستر جشنواره " خانه دوست کجاست؟   در تاریخ 1399/05/16

 

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس ؛ مراسم رونمایی از پوستر جشنواره " خانه دوست کجاست ؟ " با حضور رییس، مدیران و جمعی از مهندسین پیشکسوت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس  ، رییس و معاون موسسه آموزش عالی حافظ شیراز و جمعی از اصحاب رسانه های جمعی و روزنامه نگاران در تاریخ 16/05/1399 و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی  در سالن قوام  الدین شیرازی ساختمان شماره 2 سازمان برگزار شد.

در آیین رو نمایی از پوستر جشنواره رییس سازمان ؛ ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت موسسه آموزش عالی حافظ در برگزاری این جشنواره گفت : سازمان نظام مهندسی علاوه بر وظیفه حرفه ای و تخصصی خود وظایفی نیز در حوزه های اجتماعی و فرهنگی عهده دار است و پرداختن به مسائل فرهنگی به اشکال مختلف یکی از دغدغه های این سازمان به عنوان بزرگترین نهاد غیرانتفاعی و تخصصی کشور است.

ایشان با اشاره به ظرفیت قابل توجه این سازمان افزود : سازمان نظام مهندسی ساختمان در کل کشور بیش از 500هزار و در استان فارس بیش از 35 هزار عضو دارد و آنچه مسلم است بایستی از این پتانسیل به نحو مطلوب استفاده شود.

مهندس سیف زاده با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی فارس  با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در ارتباط با حفظ و احیای بافت فرهنگی و تاریخی فارس گفت : در سال گذشته و پیرو انعقاد این تفاهم نامه ضرورت ارائه خدمات مهندسی توسط اعضای دارای صلاحیت این سازمان مورد تاکید قرار گرفت و نقش مهم و موثر استفاده از توان تخصصی مهندسان در پیشبرد امور مرتبط با خدمات مهندسی در بافت های تاریخی و فرسوده مشخص گردید که به زودی نظام نامه اجرایی این تفاهم نامه اعلام خواهد گردید.

ایشان بر ضرورت تقویت ارکان قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که در سال 1374 تصویب شده تاکید و عنوان کرد : ارتباط ما با جامعه نخبه کشور عامل تقویت بنیه علمی این سازمان بوده و مسیرهای درستی را به روی ما می گشاید.

مهندس سیف زاده به نقش پر رنگ اصحاب رسانه های جمعی و خبرنگاران در ارتقای سطح علمی ، فرهنگی و سیاسی جامعه اشاره کرد و گفت : تاثیرات خبرنگاران به عنوان افراد مطالبه گر جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست و سازمان های غیردولتی و تشکل های خصوصی وظیفه دارند با تمام ظرفیت خود ارتباط با خبرنگاران را حفظ کرده و آن را گسترش دهند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با استناد به بند 7 از ماده 15  که در  قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان نیز پیش بینی گردیده و تاکید بر ضرورت گسترش فعالیت های سازمان نظام مهندسی در تمامی حوزه ها به خصوص بحث فرهنگ سازی عمومی خاطر نشان کرد : برگزاری جشنواره خانه دوست کجاست از جمله حرکت های فرهنگی این سازمان است که تمامی مهندسان و دانشجویان رشته های مهندسی ، فعالان فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه امکان حضور در این جشنواره را خواهند داشت.

در ادامه این مراسم رییس موسسه آموزش حافظ عالی حافظ (دکتر کمالی سروستانی ) برگزاری این جشنواره را فرصتی برای نگاهی دوباره به معماری و روح شهر دانست و افزود : روح و جان هر بنا در کنار کالبد و جسم آن قابل مشاهده است و امروز ما می توانیم با همکاری و گسترش فعالیت های فرهنگی برای تقویت این نگاه گام برداریم .

مدیر روابط عمومی و دبیر اجرایی این جشنواره ( دکتر سید امیر پیروز مرعشی ) نیز توضیحات مبسوطی در خصوص نحوه شکل گیری  ، قوانین و مقررات برگزاری این جشنواره بیان نمود و افزود : در جریان برگزاری این جشنواره بهترین تجسم و زاویه دید از شعر خانه دوست کجاست  اثر سهراب سپهری از دیدگاه فنی و مهندسی در رشته های مهندسی هفت گانه ( عمران معماری-تاسیسات برقی-تاسیسات مکانیکی-نقشه برداری-ترافیک- شهرسازی )  مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت.

در پایان مراسم و پس از رو نمایی از پوستر جشنواره ، از زحمات تعدادی  از اصحاب رسانه های جمعی و روزنامه نگاران توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس تجلیل و قدردانی به عمل آمد.


 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر