نمایندگی:شیراز
1399/03/25 09:26:13
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :853
پیام هشدارآمیز رییس سازمان / ضرورت بکارگیری قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

 

هشدار ؛   هشدار  ؛  هشدار

" خطر جدی است ؛ تنها راه چاره بکارگیری قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و رعایت مباحث مقررات ملی است "


تردید ندارم که عشق مردم ایران و مهندسان به سرزمین مادری شان از  " پی  رنگی  "  نیست و از همین رو بود که در پی زلزله رودبار و منجیل این عشق منجر به تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شد و پس از زلزله بم به تدوین آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون رهنمون گردید "

هشدارها جدی است ؛ در سراسر کشور و استان فارس ؛ در سالهای گذشته در کوهمره سرخی ، خان زنیان و هفته گذشته در شهرستان بیرم  لارستان فارس با 7/5 ریشتر

  • همکاران عزیز ؛ اعضای محترم طراح ، ناظر و مجری سازمان ؛

قانون ، اجرای مبانی بنیادین : ایمنی ، بهداشت ، آسایش ، صرفه اقتصادی و بهینه سازی مصرف انرژی را بر شانه های مسئولیت پذیر ما و شما گذاشته است .بی شک نمی توان بدون همدلی و پافشاری بر اخلاق حرفه ای و ارتقاء دانش فنی روز و مهمتر از همه ارائه خدمات مهندسی موثر و مطلوب به بهبود و بالابردن کیفیت ساخت و ساز دست یافت .

  • فرهیختگان استان، سرمایه گذاران و مالکان ارجمند :

ایمنی خانواده عزیز شما طی سالیان آتی در گرو استفاده از خدمات مهندسی مطلوب و پرداخت حق الزحمه اندک خدمات مهندسی ( طراحی نظارت اجرا ) است که در مقابل سایر هزینه های ساخت و ساز سهم ناچیزی دارد ؛ آن را هزینه نپندارید بلکه آسایش و امنیت شما و خانواده عزیزتان را تضمین خواهد نمود . چرخه اقتصادی صنعت ساختمان گرچه این روزها حال مساعدی ندارد و در رکودی تورمی به سر می برد لکن همان چه امروز هم پابرجاست به یاری و تلاش شما بزرگواران بوده است . می دانیم که با وقوع زلزله های سهمگین خسارتی قطعاً  بس دهشتناک به ساختمان های غیر استاندارد و کژ ساخت وارد آید و جان های عزیز بسیاری در معرض خطر قرار گیرد .

چه لذتی بالاتر از آنکه با اجرای ساختمان ها مطابق تمامی استانداردهای مندرج در اسناد و تجربه های موفق ، از این فجایع پیش گیری کرد ؟ چه آرامشی خواهید داشت اگر پس از زمین لرزه ای ساختمان شما ، نمونه ای شود از مقاومت در برابر این قدرت شگفت و ویرانگر زمین و چه حس غرور و افتخاری شما را در بر خواهد گرفت ؟

  • مدیران بزرگوار و تلاش گران دستگاه های اجرایی ، قضایی و شوراهای اسلامی شهر و روستا

نظارت و پشتیبانی از اجرای قانون بر عهده شماست. رسالت دشوار و شاید گاه ناسازگاری را می بایست راهبری کنید . از یک سو گسترش بهنجار ساخت و ساز و افزایش اشتغال و از سوی دیگر پیشگیری از سوء استفاده های محتمل و هستند افرادی بخواهند با عدم رعایت ضوابط و مقررات و قانون گریزی ، سود های سرشاری را کسب کنند . بنابراین ادراک و تحقق این رسالت هم عزمی جدی و قدم هایی استوار می طلبد.

اعتقاد راسخ دارم همگی با هم ، چنان ارکان پایه ای ساخت و ساز چنانچه یکدل و هم سخن و همراه شویم ، خواهیم توانست بر این تنگناه ها و دشواری ها فائق آمده و جلوی خطرهای پیش رو را بگیریم.

خدایا چنان کن سرانجام کار    تو خشنود باشی و ما رستگار                                                                                                                                          سید مرتضی سیف زاده

                                                                                                                                                              رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

                                                                                                                                                                خرداد 1399ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر