نمایندگی:شیراز
1399/06/22 13:08:11
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :529
مراسم افتتاح دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهرستان اوز 99/06/20

آیین افتتاح دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در شهرستان اوز 20/06/1399

------------------------------

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ؛ با استناد به مواد 8 و 14 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ماده 76 آیین نامه اجرایی این قانون و با پیگیری های هیأت مدیره و هیأت رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و مساعدت های شهرداری ، اداره کل راه و شهرسازی لارستان ، فرمانداری و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان اوز ؛ بیست و پنجمین دفتر نمایندگی سازمان در تاریخ 20/06/1399 در شهرستان اوز رسماً افتتاح شد.

در ابتدای مراسم  که با حضور رییس ، کارشناس طرح و برنامه و روابط عمومی سازمان ؛ شهردار شهراوز ( آقای مهندس مسعود کراماتی ) و معاونین ایشان ، رییس ( آقای جعفر راستگو ) و عضو شورای اسلامی شهر اوز (آقای مهندس رحمان زاده ) ، رییس مجتمع دینی امام شافعی اوز ( شیخ صالح انصاری ) ،رییس دفتر نمایندگی ساختمان شهرستان لارستان ( مهندس یونس رضایی )،رییس دفتر نمایندگی ساختمان شهرستان گراش ( مهندس سرخی)، معاون اداره کل راه و شهرسازی شهرستان اوز( مهندس مهرابی ) ، بخشدار شهرستان اوز ( آقای آقایاری ) ، و دیگر مقامات ارشد شهرستان و همچنین جمعی از مهندسین شهر اوز در سالن اجتماعات آن شهرستان برگزار شد  ؛ رییس سازمان ضمن تبریک به اعضای نظام مهندسی و مدیران شهرستان اوز از ایجاد دفتر نمایندگی در شهرستان ابراز خرسندی کرد و افزود:  با ایجاد دفتر نمایندگی در شهرستان اوز امکان ارائه خدمات مهندسی مطلوب و رعایت قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مباحث مقررات ملی ساختمان و ایحاد ایمنی ؛ بهداشت و آسایش و بهره وری اقتصادی برای بهره برداران در این شهر بیش از پیش مهیا گردید.

مهندس سیف زاده با اشاره به شعار سازمان نظام مهندسی که حق الزحمه خدمات مهندسی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است گفت اهمیت ایمنی ساختمان و به دنبال آن امنیت جامعه سبب شد سازمانی به نام نظام مهندسی شکل بگیرد به گونه ای که امروز بیش از ۵۵۰ هزار نفر مهندس متخصص در سراسر کشور  و بیش از 35 هزار نفر عضو این سازمان آماده ارائه خدمات مهندسی مطلوب به جامعه هستند.

مهندس سید مرتضی سیف زاده با بیان سیال بودن قانون نظام مهندسی برای گستردگی شعبات و دفاتر  آن در سطح کشور، افتتاح بیست و پنجمین دفتر نظام مهندسی ساختمان استان فارس در شهرستان اوز را حاصل پیگیری های  هیات مدیره دوره هشتم ، مدیر کل راه و شهرسازی لارستان ( مهندس محمد رضا باقری فرد ) ،  مهندس مسعود کراماتی (شهردار اوز ) ، مهندس یونس رضایی،(رئیس دفتر نظام مهندسی لارستان) ، اعضاء شورای شهر و بخشدار شهر اوز  دانست و آن را به فال نیک گرفت.

وی با توجه به وجود همدلی متقابل مردم و مسئولین در شهرستان اوز  ارتقاء دانش مهندسی را لازمه اعتماد مردم به ویژه مالکین به مهندسین دانست و ابراز امیدواری کرد دفتر این شهرستان در ردیف رتبه های برتر نظام مهندسی قرار بگیرد.

در ادامه جلسه ، مسعود کرماتی شهردار اوز نیز گفت: ۱۰۰ نفر از مهندسین در شهرستان اوز مشغول ساخت و ساز  هستند و امید است از این که  هستیم بهتر شود و اگر همه با هم حرکت کنیم یک الگوی خوبی خواهد بود. شهر از نظر ساختمان سازی خیلی خوب است ولی در تاسیسات کمبود داریم و بهتر است کلاس های برای استادان تاسیسات گذاشته شود چون این مسئله چندین سال است که گریبان گیر شهر است.

رئیس مجتمع علوم دینی اوز نیز انتصاب مهندس محمدرسول رفعتی که حافظ کل قرآن نیز هست را به عنوان اولین رئیس دفتر نظام مهندسی شهرستان اوز دستاوری مهم دانست و افزود:قرآن بندگان خود را به تعهد راستین به الله و خدا ترسی در راه خدمت به خلق دعوت می کند.شیخ محمدصالح انصاری خاطرنشان کرد: هر مدیری بایستی قوی و امین باشد. قوی از آن جهت که از دانش و تخصص برخوردار باشد و امین بودن بدان خاطر که امانت دار، مسئولیت پذیر و پاسدار منافع جامعه باشد.وی ابراز خشنودی کرد دفتر نظام مهندسی شهرستان اوز بتواند به آرامش و امنیت جامعه هر چه بیشتر کمک کند.

در پایان نیز مهندس محمدرسول رفعتی سرپرست دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان ضمن تشکر از اعتماد اعضای هیات مدیره و هیات رییسه دوره هشتم و شهرداری و مسئولان شهری شهرستان اوز  اظهار امیدواری کرد بتواند خدمات مناسبی را در جامعه مهندسین و خدمت به مردم و شهروندان ارائه دهد.

رفعتی خواهان پشتیبانی بیش از یکصد و بیست نفر از  مهندسان و کاردان های شهرستان اوز برای پیشبرد و تحقق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در شهر اوز گردید.

در پایان مراسم نیز توسط رییس سازمان ؛ از زحمات مدیر کل اداره را و شهرسازی لارستان ( مهندس محمد رضا باقری فرد )، شهردار شهر اوز ( مهندس کراماتی ) و فرماندار شهرستان اوز ( آقای علی پور ) با اهداء لوح سپاس تقدیر گردید و همچنین جمعی از مهندسان شهرستان اوز و شهرداری اوز نیز با اهدای لوح تقدیر از پی گیری ها و مساعدت های هیات مدیره دوره هشتم سازمان به جهت راه اندازی دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان اوز قدردانی نمودند.

در خاتمه مراسم نیز با حضور مسئولین سازمان و شهرستان اوز ، در دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی شهرستان اوز ،  ضمن بازدید این دفتر رسماً افتتاح شد.

پس از مراسم افتتاح دفتر نیز با حضور رییس سازمان و مسئولین و متولیان حوزه ساخت و ساز در شهرستان اوز از پروژه های شاخص شهرستان اوز نظیر :1- مهمانسرای خیریه آقای رهنما به مساحت کل بنا۱۵۰۰ متر مربع در دو طبقه شامل زیر زمین(پارکینگ) همکف، اول و دوم به صورت ۲۳ سؤیت 2-پروژه بازار بزرگ امين در زميني به مساحت ١٧٧٠ مترمربع و به مساحت ٦٣٣٠ مترمربع در چهار طبقه زيرزمين به عنوان پاركينگ وهمكف به عنوان بازار سنتی ؛ و همچنین3-پروژه سیتی سنتر اوز در دو طبقه به متراژ ۲۴۰۰۰ متر مربع شامل فضای تجاری ، تفریحی ، هایپر مارکت ، سالن سینما بازدید صورت پذیرفت.


 

ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر